God oplevelse med det bedste Puslebord fra Babyshower

Jeg har for nyligt købt et nyt puslebord til vores lille nye søn. Før vi fik købt puslebordet, skiftede vi hans bleer på gulvet, det var ikke særligt praktisk da man fik ondt i ryggen efter og man sidder heller ikke særligt godt, det eneste positive ved at skifte på gulvet var, at vi ikke skulle være bange for, at han skulle rulle ud og falde ned på gulvet.   

Det nye puslebord købte vi fra Babyshower, de har en masse forskellige babyudstyr. Det puslebord jeg fik købt, var en puslekommode med 4 skuffer, hvor vi blandt andet kan opbevare hans bleer, babypudder, vådservietter og andre babyting. Når han så ikke skal bruge ble mere, kan vi bare bruge det som en normal kommode og gemme puslepuden til en anden gang (måske) eller give puden videre.

Kommoden er den perfekte højde for både mig og min kæreste til at skifte vores søns ble på.

Jeg vil helt klart anbefale at købe en puslekommode, der er god plads til at skifte på, der er også gode opbevaringsplads med 4 skuffer, så man har det hele samlet på et sted og når barnet ikke længere har brug for puslepladsen, behøver man at skille sig af med den, da den kan laves om til en helt almindelig kommode.

Nu mangler vi bare et lille spejl han kan kikke på, så han kan øve sig i at ligge på maven og træne nakken, en lille sød lampe ved puslebordet til når vi skal skifte ham om natten. Skal du også snart købe et puslebord til den lille der er på vej eller skal du have et nyt? Så tjek Babyshower.dk de har forskellige slags pusleborde både kommode, vægs og reol pusleborde eller hvis du mangler andre udstyr til jeres baby.

Bookmark permalink.

Lukket for kommentarer